Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook 2022

Rezydencja podatkowa brzmi jak miejsce znajdujące się w ósmym kręgu piekła, zamieszkałym między innymi przez oszustów, fałszywych doradców i złodziei. Tak naprawdę nie chodzi jednak o eleganckie domostwo, w którym Sknerus McKwacz kąpie się w kasie z Twoich podatków. Rezydencją podatkową nazywa się miejsce zamieszkania lub siedzibę podatnika. W tym przypadku tym podatnikiem jest Facebook, a oświadczeniem potwierdzającym prawdziwość tego stanu rzeczy, jest certyfikat rezydencji podatkowej. Choć może się wydawać, że to kolejny zbędny papierek, w rzeczywistości ten dokument naprawdę Ci się przyda.

O co chodzi z tym całym certyfikatem?

Certyfikat rezydencji podatkowej to zaświadczenie, które umożliwia weryfikację, w jakim kraju należy odprowadzać podatki. Osoby zarejestrowane w Polsce odprowadzają daninę w naszym pięknym kraju, znanym na całym świecie jako raj podatkowy. W przypadku Facebook Ireland Limited jest to Irlandia. Podczas tworzenia reklam, a zatem kupowania ich od Facebooka, dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia usług. Tak, wiem – rozliczanie faktur od Mareczka może początkowo wydawać się koszmarem.

Gdzie w tym wszystkim miejsce na certyfikat rezydencji podatkowej?

Powiedziałem wcześniej, że certyfikat rezydencji podatkowej będzie Ci potrzebny. I rzeczywiście tak jest, choć niektórzy nie mają o tym pojęcia. Certyfikat, który znajdziesz poniżej, umożliwia uniknięcie konieczności odprowadzenia podwójnego podatku od reklam na Facebooku. Takie certyfikaty są niezbędne nie tylko w przypadku naszej ulubionej platformy – musisz zaopatrzyć się również w dokumenty od LinkedIn czy Google, jeśli korzystasz z ich usług.

Gdzie znajdziesz certyfikat?

Oczywiście w tym tekście 😊. W idealnym świecie, w którym Facebook odpowiada na wiadomości swoich klientów, mogłabyś uzyskać oryginał certyfikatu rezydencji podatkowej. Nie żyjemy jednak z jednorożcami u podnóża cukierkowej góry. Dlatego musisz zadowolić się skanem certyfikatu. Nie ma się czego bać – księgowi go respektują. Pamiętaj jednak, że dokument musi być aktualny. Jeśli reklamujesz się w tym roku, potrzebujesz certyfikatu z 2022 roku, a także wszystkich certyfikatów z lat aktywnych reklamowo na Facebooku. Dobrze jest mieć je przy sobie, na wypadek odwiedzin urzędników.

Certyfikat rezydencji podatkowej od Facebook na rok 2022

Tax_Cert_2022 POBIERZ

Certyfikat rezydencji podatkowej od Facebook na rok 2021

Tax_Cert_2021 POBIERZ

Certyfikat rezydencji podatkowej od Facebook na rok 2020

Tax_Cert_2020 POBIERZ